fbpx
Сьогодні
10:54 28 Гру 2023

Кабмін збільшив компенсації за працевлаштування переселенців

English version here

Уряд збільшив строки та розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Про це повідомляє Рубрика із посиланням на пресслужбу Міністерства економіки.

Таке рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 27 грудня.

"Уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат з двох до трьох місяців роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю. Зміниться і сам розмір компенсацій", – зазначила заступник міністра економіки України Тетяна Бережна.

Якщо раніше компенсації виплачували виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер, пояснила Бережна, їх прив'язали до розміру мінімальної зарплати, яка:

  • з 1 січня становитиме 7100 грн,
  • а з 1 квітня – 8 000 грн.

Тобто, якщо роботодавець приймає на роботу ВПО, то наступного року він отримає право на компенсацію до 24 тис. грн за таку особу.

Якщо це буде ВПО із числа осіб з інвалідністю, то виплати можуть сягати до 48 тис. грн на кожного відповідного працівника.

Як повідомлялось, у серпні 2023 року уряд запровадив програму виплати компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Станом на середину грудня роботодавці вже отримали 41 компенсацію за облаштування робочих місць на понад 2 млн грн. Середній розмір компенсації становить 55 тис. грн.

У 2024 році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати щонайменше 10 тис. робочих місць для людей з інвалідністю; на цю програму буде спрямовано 660 млн грн.

Нагадаємо, у Рівному відкрили Простір інтеграції. У хабі будуть допомагати внутрішньо переміщеним особам та загалом людям, які постраждали від агресії рф проти України.

Також повідомлялось, що Німеччина виділила додаткові 17 мільйонів євро на пільгові житлові кредити для внутрішньо переміщених осіб.

Рубрика також розповідала про досвід креативного простору "Креденц", який з творчого хабу у Ясіні перетворився на гуманітарний штаб громади й об'єднав навколо себе місцевих та ВПО. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Креативний простір "Креденц": як об'єднати переселенців та місцевих і дати їм нові навички".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: